زوم کردن و حرکت دادن تصاویر در فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با  آموزش فتوشاپ درس هفتم مبحث آموزش زوم کردن و حرکت دادن تصاویر در فتوشاپ در خدمت شما دوستان هستیم .در این آموزش راه های مختلفی رو درباره آن خواهیم آموخت.

از اونجایی که زوم کردن و حرکت دادن تصاویر در فتوشاپ خیلی مهمه راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. با بررسی ابزار زوم و دست (Hand) شروع کنیم .  

وقتی شما عکسی رو در فتوشاپ باز میکنید بسته به حجم فایل آن فتوشاپ تا جایی که اندازه صفحه تون باشه عکس رو نشون میده و زوم رو با توجه به عکستون تنظیم میکنه برای مثال در تصویر زیر این عدد ۵۰% درصد است و این میتونه برای هر تصویر متغیر باشه.

ابزار زوم

خب بیاید یه نگاهی به ابزار زوم بندازیم سریع ترین راه انتخاب این ابزار استفاده از کلید Z از صفحه کلید است. و با کلیک روی عکس  عمل زوم ( بزرگ نمایی) انجام میشه پس با هر کلیک بیشتر زوم خواهد کرد. برای کم کردن زوم میتونید ابزار زوم منفی رو از بالای نوار ابزار انتخاب کنید .

 نکته مهم: برای کم کردن زوم میتونید از کلید Alt به همراه کلیک هم استفاده کنید

روش های مختلف استفاده از ابزار زوم

  1. انتخاب ابزار زوم و نگه داشتن کلیک ماوس: جایی که میخواید زوم کنید کلیک کنید و کلیک رو نگه دارید  فتوشاپ به صورت خودکار در اون قسمت زوم میکنه.
  2.  درگ همراه با ابزار Zoom : پس از انتخاب ابزار Zoom روش پرکاربرد دیگر برای اعمال بزرگنمایی مورد نظر در یک محدوده کشیدن کادری حول محدوده مورد نظر با ابزار Zoom است که به کمک درگ ماوس در محدوده مورد نظر انجام می‌گیرد. با این کار بزرگنمایی محدوده انتخاب شده به اندازه فضای موجود در محیط کاری انجام خواهد گرفت.

دوستان عزیز امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید

تا آموزش های بعدی خدانگهدار

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه