۳ اشتباه در طراحی لوگو

با سلام خدمت همراهان عزیز استاد گرافیک با یکی دیگه از مقاله های آموزش طراحی لوگو همراهتون هستیم. در این قسمت از آموزش تصمیم داریم در باره چند اشتباه در طراحی لوگو صحبت کنیم.
متاسفانه در خیلی از طراحی های لوگو مشاهده می کنیم که با وجود زحمت زیادی که برای طراحی کشیده شده است، اما به دلیل اشتباه در طراحی لوگو و رعایت نکردن اصول طراحی لوگو ، لوگو فاقد جذابیت و  زیبایی است.

3 اشتباه در طراحی لوگو

سادگی
این نکته مهمی است که باید طراحی لوگو ساده باشد و پیچیدگی زیاد دلیل بر مناسب بودن یک لوگو نیست، اما به خاطر داشته باشید که به مشتریان خود چیزی بیشتر از ساده ترین لوگو ممکن را ارائه دهید.
لوگو سه بعدی
لوگو های سه بعدی ممکن است ظاهری بسیار جذاب و خاص داشته باشند، اما دقت کنید استفاده از این لوگو ها برای همه کاربران مناسب نیست. لوگو سه بعدی می تواند با استفاده از دست و یا نرم افزار ها طراحی شود اما این لوگو ها را نمی توان سیاه سفید کرد. نکته دیگری که خوب است در مورد لوگو های سه بعدی بدانید این است که این لوگو ها به سختی در ذهن مخاطب خواهد ماند.
خوانایی
طراحی لوگویی مفهومی که ایده خلاقانه ای در پشت آن قرار دارد و در عین حال خوانا است کار بسیار مشکلی است. اما این نکته را بدانید لوگویی که به آسانی هم قابل خواند باشد فاقد ارزش است.
امیدوارم نکات مربوط به اشتباه در طراحی لوگو برای شما مفید واقع شده باشد، با آموزش های بعدی ما همراه باشید.
لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه