رنگ در طراحی کارت ویزیت

با سلام خدمت همراهان استاد گرافیک، با قسمت دوم آموزش طراحی کارت ویزیت با مبحث مفهوم رنگ در طراحی کارت ویزیت همراهتون هستیم.

در مقاله پیشین درباره اهمیت طراحی کارت ویزیت برای کسب و کار صحبت کردیم و دیدیم که که کارت ویزیت وسیله ای برای ارتباط شما با دیگران و تبلیغات شما میباشد پس نحوه طراحی و مطالبی که روی آن درج میشه خیلی میتونه موثر باشه. دوستان در این مقاله تصمیم گرفتیم به مفهوم رنگ در طراحی کارت ویزیت بپردازیم و اینکه در طراحی  مربوط به مشاغل متفاوت باید از رنگ های مخصوص استفاده کنیم ،رنگ های زیبا و متناسب باعث جذابیت کارت ویزیت میشه.

 یکی از اشتباهات رایج و آسیب زننده این است که رنگ مورد علاقه خودتان را، بدون در نظر گرفتن تاثیر ناخودآگاه آن رنگ، برای کارت ویزیت انتخاب کنید. چرا که امکان دارد آن رنگ، مناسب تصویر تجاری شما نباشد هرچند رنگ بسیار زیبایی باشد

فاکتورهای انتخاب رنگ در طراحی کارت ویزیت

۱- روانشناسی رنگ ها را بشناسید: روانشناسی رنگ ها به معنای رنگ ها می پردازد و اینکه چطور می توانند بر کسانی که به آن رنگ نگاه می کنند تاثیر بگذارد. پس، به روانشاسی رنگ های مختلف نگاه کرده و رنگ هایی را انتخاب کنید که با کار شما هماهنگی داشته باشند.

۲-چرخه رنگ را در نظر داشته باشید:استفاده از چرخه رنگ به شما به عنوان یک راهنما کمک می کند که چطور رنگ ها می توانند یک ترکیب خوب داشته باشند.

۳-از رنگ های وب سایتتان استفاده کنید: با استفاده از رنگ وب سایتتان، بین وب سایتتان و کارت ویزیتتان پیوستگی ایجاد کنید.

۴-به نوع کار نگاه کنید:برای هرکدام از صنایع، رنگ متفاوتی باید استفاده شود زیرا هر کار یا زمینه کاری باید رنگ متفاوتی داشته باشید تا بهتر قابل شناسایی باشد.

۵-به دنبال الهام باشید: یک راه خوب دیگر برای انتخاب یک رنگ مناسب برای کارت ویزیت، نگاه کردن به کارت ویزیت های دیگر است. اما این به معنای تقلید از آن ها نیست. پس از دیدن کارت ویزیت های متفاوت دیگر، برای کارت ویزیت خودتان الهام خواهید گرفت.