ایجاد فایل جدید در فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با آموزش فتوشاپ درس اول با ایجاد فایل جدید در فتوشاپ در خدمت شما دوستان هستیم .در این آموزش نحوه ایجاد و باز کردن یه فایل در فتوشاپ را به شما آموزش خواهیم داد

ایجاد-فایل-جدید-در-فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ Photoshop را میتوان نرم افزار شماره یک طراحان گرافیست دانست . اکثر افرادی که با این نرم افزار کار کرده اند فکر میکنند تمام اصول آنرا میدانند اما در واقع کاستی های زیادی در دانش های آنها وجود دارد.

با ما قدم به قدم در این راه همراه باشید.

پنجره Startup

زمانی که برای اولین بار نرم افزار فتوشاپ سی سی ۲۰۱۷ را اجرا می کنید یا زمانی که هنوز ایجاد سند جدید نکرده اید با صفحه ای موسوم به صفحه شروع به کار فتوشاپ  (Start workspace) مواجه می شوید.

این صفحه یک قسمت به نام Recent Files دارد این منو فایل هایی که اخیرا باز کرده اید را نمایش میدهد.اگر برای اولین بار است که با فوتوشاپ کار میکنید این قسمت برای شما فایلی را نمایش نمیدهد.

این فایل ها در دو حالت list و Thumbnail View ( نمایش تصویری از فایل) قابل نمایش هستند که با کلیک روی آیکون هر کدام  امکان نمایش برای هر حالت فعال میشود.

توسط سربرگ جدید CC Files  می توانید به ۵۰ مورد از جدیدترین فایل هایPSD ای که با حساب شما همگام سازی شده است دسترسی پیدا کنید. ضمن اینکه این فایل ها حاوی asset های PSD ی هستند که شما از طریق creative cloud market ایجاد نموده اید.

ایجاد فایل جدید در فتوشاپ

برای ایجاد یک فایل جدید در فتوشاپ برای کار گزینه New را در این صفحه انتخاب کنید. با باز شدن این صفحه مشاهده میکنید که چندین منوی مختلف داره که بر اساس نیازتون میتونید سند دلخواه خودتون رو ایجاد کنید. معمولا سایزی که میخواهید در گزینه های موجود فتوشاپ هست پس بهتراست که شما قبل از هر کاری ببینید که آیا میتواند سایز خود را در این لیست موجود پیدا کنید.

ایجاد-فایل-جدید-در-فتوشاپ

شما میتونید از بین دسته بندی ها (photo, web, mobile, etc) یکی رو انتخاب کنید اگر پیدا نکردید میتونید اندازه دلخواه خودتون رو در قسمت سمت راست این پنجره وارد کنید و سند جدید ایجاد کنید. در نهایت بعد از انتخاب سایز موردنظر روی گزینه Creat در سمت راست پنجره کلیک کنید حالا فتوشاپ برای شما ایجاد سند جدید  می کند.

 راه دیگه ای هم برای ایجاد فایل جدید در فتوشاپ وجود داره و اون هم کلید میانبر Ctrl+N هست که میتونید ازش استفاده کنید. با کلیدهای میانبر در درس ۴ که با عنوان مبحث کلیدهای میانبر فتوشاپ است بیشتر آشنا خواهیم شد.

بازکردن فایل در فتوشاپ

برای باز کردن یک تصویر در فتوشاپ در پنجره Startup که در بالا توضیح دادم بر روی گزینه open کلیک کنید و از پنجره باز شده فایل (عکس ) خود را انتخاب کنید.

 باز-کردن-فایل-فتوشاپ

غیرفعال کردن پنجره Startup

با اینکه صفحه startup میتونه مفید باشه ولی میتوان انرا غیرفعال کرد. برای اینکار به منوی Edit رفته گزینه Preference و سپس General را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز میشه گزینه های زیر را غیرفعال کنید( تیک آنها را بردارید)

  1. Show Recent files workspace when opening file
  2. Show start workspace when no document are open

توجه کنید برای اعمال تغییرات یک بار از نرم افزار فتوشاپ خارج شوید و دوباره وارد شوید

دوستان عزیز امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید

تا آموزش های بعدی خدانگهدار

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه