ویژگی های یک پوستر مناسب

با عرض سلام خدمت همراهان عزیز استاد گرافیک، با قسمت چهارم آموزش طراحی پوستر همراهتون هستیم. در این مرحله آموزش قصد داریم ویژگی های یک پوستر مناسب رو بررسی کنیم تا بتونیم با استفاده از این ویژگی ها یک پوستر حرفه ای طراحی کنیم.
بشر امروزه به دنبال یافتن یک زبان بین المللی برای ارتباط بین انسان ها است؛ پوستر به عنوان یک هنر تجسمی می تونه در این زمینه خیلی موثر باشه. سه نکته مهم در طراحی یک پوستر وجود دارد :

ویژگی های یک پوستر مناسب

  • سرعت انتقال پیام
  • کیفیت انتقال پیام
  • در برداشتن فرهنگ و هویت ملی و انسانی پیام
یکی از مسائلی که در طراحی برخی از پوستر ها لازمه حتما مد نظر گرفته بشه سطح سواد مخاطبان است. پوستر باید از نظر ترکیب رنگی جذاب باشه و با موضوع پوستر تناسب روانی داشته باشه.

ویژگی های یک پوستر مناسب

یک نکته مهم دیگه که باید قبل از طراحی درنظر گرفته بشه محل نصب پوستر است، به طور مثال ممکنه  پوستر در محلی نصب بشه که وسایل نقلیه در حال عبور اون رو بخونن.

ویژگی های یک پوستر مناسب

مهم ترین نکته در این زمینه اینه که  پوستر باید بتونه بدون اتلاف وقت بیینده و مخاطب موضوع رو منتقل کنه، یعنی بیننده با یک نگاه موضوع رو درک کنه و در ذهن مخاطب حک بشه. برای این موضوع لازمه اول ایده خودمون رو روی کاغذ ثبت کنیم تا در طول طراحی ما رو هدایت کنه. این ایده که میتونه خیلی ساده و ابتدایی باشه ولی مهمه که  بعد از درک عمیق و بررسی موضوع شکل بگیره.
امیدوارم از این قسمت از آموزش لذت برده باشین و با توجه به ویژگی های یک پوستر مناسب بتونین در آینده به یک طراح حرفه ای تبدیل بشین.

ثبت ديدگاه

لوگو استاد گرافیک

استاد گرافیک

تنها هدف ما ایجاد یک مرجع کامل از آموزش ها و ابزارهای طراحی برای گرافیست ها می باشد

فرصت های تکرار نشدنی