ویژگی یک لوگو خوب

با سلام خدمت همراهان استاد گرافیک، با یک قسمت جدید از آموزش طراحی لوگو همراهتون هستیم. یک لوگو خوب چه ویژگی هایی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی یک لوگو خوب را بررسی کنیم.
 ویژگی یک لوگو خوب ، خاص و کاربردی بودن، زیبایی و سادگی و انتقال راحت پیام به مخاطب است. پنج مورد از اصول اولیه طراحی لوگو را که باید رعایت کنید:

ویژگی یک لوگو خوب

سادگی
برای شناسایی آسان و یادآوری راحت تر لازم است طراحی لوگو ساده داشته باشید. یک لوگوی ساده اما حرفه ای شما راخاص می کند و باعث می شود بدون نیاز به تبلیغ فراوان در خاطر مشتریان بمانید.
همیشگی
ویژگی یک لوگو خوب همیشگی بودن آن نیز است، لوگوی شما باید متناسب با همه زمان ها طراحی شود و با گذشت زمان همچنان تاثیر گذار باشد. به طور مثال لوگو شرکت پپسی سال های طولانی است که ماندگار شده است.
کاربردی
یک لوگو کاربردی باید بتواند در سایز های مختلف و در رسانه های مختلف قابل استفاده باشد. در واقع لوگو باید به گونه ای طراحی شود که مقیاس پذیر باشد و بتوان آن را به صورت افقی یا عمودی و در سایز ها و رنگ های مختلف به کار برد؛ بدون آن که زیبایی و تاثیر گذاری خود را از دست بدهد.
ماندگاری
هدف نهایی طراحی یک لوگو خوب ، ماندگاری در ذهن مخاطبان است. شما با یک طراحی حرفه ای، خاص و البته ساده می توانید به راحتی به این نتیجه برسید.
خاص بودن
لوگویی که طراحی می کنید باید به طور ویژه و مخصوص هدف شما طراحی شده باشد. البته لازم نیست لوگو تمام خدماتی را که ارائه می دهید نشان دهد؛ اما خوب است که لوگو نشان دهنده هویت کار شما باشد. به طور مثال برای طراحی لوگو یک مغازه اسباب بازی فروشی می توانید از فونت و رنگ بچه گانه استفاده کنید.
لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه