پنل لایه ها در فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با آموزش فتوشاپ درس دهم مبحث پنل لایه ها در فتوشاپ در خدمت شما هستیم .

پنل - لایه ها

پنل لایه ها در فتوشاپ جاییست که تمام کارهای مربوط به لایه ها در آنجا صورت می گیرد. از اضافه کردن و پاک کردن لایه ها گرفته تا ایجاد ماسک ها، روشن یا خاموش کردن لایه ها در صفحه ، تغییر نام آنها و خیلی کارهای دیگر.از آنجایی که پنل لایه ها یکی از پرکاربردترین پنل ها ی فتوشاپ است، هر بار که برنامه ی فتوشاپ را باز کنیم پنل لایه ها به صورت اتوماتیک برای ما باز می شود.
در حالت پیش فرض در پایین سمت راست صفحه وجود دارد

پنل لایه فتوشاپ

اگر به هر دلیلی پنل لایه ها در پنجره فتوشاپ شما وجود ندارد می توانید از منوی بالا در بخش Window گزینه Layers را انتخاب کنید. اگر علامت تیک کنار آن فعال باشد یعنی پنل لایه ها در پنجره فتوشاپ قابل مشاهده است. اگر علامت تیک کنار Layers وجود ندارد روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود.

برای آشنایی بیشتر با  پنل لایه در فتوشاپ باهم یه تمرین انجام میدیم برای شروع باید یه فایل جدید در فتوشاپ ایجاد کنیم. اگه برای این کار نیاز به آموزش بیشتر دارید به درس ایجاد فایل جدید در فتوشاپ که درس اول این دوره اموزشی هست مراجعه کنید. بعد از اون چند تصویر رو باز کنید . این کار رو از طریق کلید میانبر Ctrl+O و یا از طریق Adobe Bridge در فتوشاپ انجام بدید.

خب من دوتا تصویر و یک فایل جدید در فتوشاپ باز و ایجاد کردم.

آموزش پنل لایه ها

ترکیب تصاویر باهم

برای اینکه دوتا تصویری که باز کردم رو در فایل جدیدم ترکیب کنم مراحل زیر رو طی میکنم.

روی به فایل یکی از عکسام میرم ابزار Move  رو انتخاب میکنم و بادرگ کردن رونو به سمت تب فایل جدید درگ میکنم . به این صورت عکسم در فایل جدیدم قرار میگیره.

مجدد این کار رو برای تصویر دوم هم انجام میدم و اونو به صفحه فایل جدیدم میارم. همون طور که در تصویر میبینید که تمام لایه ها در پنل لایه ها در فتوشاپ  ظاهر شدن.

مخفی کردن لایه ها

اگر بخوام یکی از این لایه ها رو مخفی کنم میتونم روی آیکون چشم کنار هر لایه کلیک کنم تا مخفی بشه . و برای ظاهر شدن مجددش روی  همین آیکون کلیک کنم

دوستان عزیز امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید

تا آموزش های بعدی خدانگهدار

ثبت ديدگاه

لوگو استاد گرافیک

استاد گرافیک

تنها هدف ما ایجاد یک مرجع کامل از آموزش ها و ابزارهای طراحی برای گرافیست ها می باشد