جعبه ابزار فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با آموزش فتوشاپ  درس سوم مبحث آموزش جعبه ابزار فتوشاپ در خدمت شما دوستان هستیم .در این آموزش با جعبه ابزار فتوشاپ  آشنا میشیم و نکاتی رو درباره آن خواهیم آموخت.

در این قسمت سعی داریم به آموزش جعبه ابزار فتوشاپ بپردازیم که مهمترین قسمت نرم افزار است. وقتی نرم افزار فتوشاپ را باز می کنید در قسمت چپ جعبه ابزار فتوشاپ  را می بینید. جعبه ابزاری که تمام کارهایی را که شما نیاز به طراحی یک اثر دارید در خود جای داده است.

جعبه-ابزار-فتوشاپ

در این نوار ابزار ، ابزارهای پنهانی نیز وجود دارند که توسط مثلث کوچکی که در کنار هر ابزار وجود دارد قابل دسترسی است که با کلیک راست روی هر گروه ابزارهای زیرگروه آن باز میشود.

انتخاب ابزار فتوشاپ

کلید میانبرهای ابزارهای فتوشاپ

کلید-میانبر

هر گروه از ابزارها یا ابزاری در فتوشاپ یک کلید میانبر دارد که جلوی هر ابزار درج شده است و کار با ابزارها را راحتر میکند.

برای مثال گروه ابزار نوشتاری با کلید میانبر T فعال می شود. این گروه از ابزار زیر گروه هایی دارد که با نگه داشتن کلید Shift+T میتوان بین این زبرگروه ها جا به جا شد.

ابزار-متن-فتوشاپ

  پس میتوان با نگه داشتن کلید Shift و کلید میانبر موردنظر بین زیر گروه های یک ابزار جا به جا شد.

مخفی شدن جعبه ابزار فتوشاپ

در ادامه آموزش جعبه ابزار فتوشاپ میخوام بهتون یاد بدم در صورتی که جعبه ابزارتون مخفی شد چه طوری دوباره آن را نمایش بدید.

برای این کار به منوی Window رفته و گزینه Tools را در پایین این فهرست انتخاب کنید . هنگامی که تیک این مورد نخورده باشد، به این معنی است که هم اکنون در حالت مخفی به سر می‌برد.

مخفی شدن جعبه ایزار فتوشاپ

دوستان عزیز امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید

تا آموزش های بعدی خدانگهدار

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه

آموزش های تخفیف دار جامع کورل دراو

آموزش برگه تقلب های کورل دراو ( به زودی )

قیمت اصلی محصول : 20/000 تومان