ابزار نقاشی در فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با آموزش فتوشاپ درس چهاردهم مبحث آشنایی با ابزار نقاشی در فتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم .

ابزار نقاشی یا Paint Brush یک ابزار خیلی قوی در فتوشاپه و خصوصیات آن قابل تغییر است.برای انتخاب این ابزار به جعبه ابزار فتوشاپ برید و ابزار Brush که به شکل یک قلمو است رو انتخاب کنید. و یا کلید B از صفحه کلید رو فشار دهید.

حالا برای شروع یک سند ۵۰۰*۵۰۰ با پس زمینه سفیدجدید ایجاد کنید. نحوه ایجاد فایل جدید در فتوشاپ رو در فصل آموزش دادم میتونید اگر فراموش کردید حتما دوباره مطالعه کنید.

ابزار Brush رو انتخاب کنید.برای اینکه بتوان از ابزار براش با همه توانایی هایش استفاده کرد، ابتدا لازم است بدانیم براش در فتوشاپ دقیقا چیست. یک براش از brush preset (براش های از قبل تنظیم شده) استفاده می کند که یا قبلا در فتوشاپ تعریف شده،  یا کاربر هنگام استفاده از این ابزار آن را در brush preset تعریف می کند. یک brush preset براشی است با مشخصات تعریف شده مانند سایز و شکل.برای تغییر و انتخاب نوع براش در نوار ابزار زیر نوار منو برید و کنار فلش که نو عکس مشخص کردم رو انتخاب کنید تا پنجره تنظیمات باز بشه.

تغییر تنظیمات ابزار Brush

همون طور که میبینید اینجا میتونید خصوصیات قلم مو رو تغییر بدیم.مثل سایز (size) و یا میزان سفتی یا نرمی قلم مو رو تغییر بدیم (Hardness). اگر میزان Hardness رو ۰% بزاریم لبه های قلم مو نرم و جالب میشه و اگر روی ۱۰۰% بزارید لبه ها سخت میشه.

تغییر خصوصیات براش

همون طور که در عکس بالا میبینید انواع مختلفی از Brush وجود داره . من یک Brush ساده برای شروع کار انتخاب میکنم و این پنجره رو میبندم و روی فایل جدید با حالت درگ کردن میتونم نقاشی بکشم.

ثبت ديدگاه

لوگو استاد گرافیک

استاد گرافیک

تنها هدف ما ایجاد یک مرجع کامل از آموزش ها و ابزارهای طراحی برای گرافیست ها می باشد

فرصت های تکرار نشدنی