اصول طراحی کارت ویزیت

با سلام خدمت همراهان استاد گرافیک، با قسمت سوم از آموزش طراحی کارت ویزیت با مبحث اصول طراحی کارت ویزیت همراهتون هستیم.

در جلسه قبل در رابطه با رنگ در طراحی کارت ویزیت صحبت کردیم و دیدم که چقدر انتخاب رنگ اهمیت زیادی داره. در این جلسه میخوایم با اصول طراحی کارت ویزیت بیشتر آشنا بشیم و نکاتی رو دربازه اون یاد بگیریم.

خلاقانه بودن کارت ویزیت و کیفیت چاپ آن با ماندگاری آن در ذهن مخاطب رابطه ی مستقیمی دارد. چندانکه اگر کارت ویزیتی با طرحی کلیشه ای و کاغذی نامرغوب به دست شما برسد ممکن است این تصور در شما ایجاد شود که صاحب کارت، خدمات یا کالای بی کیفیتی به شما ارائه خواهد داد. چنین کارت هایی به سرعت دور انداخته و فراموش می شوند.

اصول طراحی کارت ویزیت

۱-کارت ویزیت را شلوغ نکنید:مطالبی است که جایی بر روی کارت ویزیت ندارد. توضیح شما از کالا یا خدماتتان باید بسیار کوتاه و مختصر و گاه در حد یک نام باشد.

۲- آدرس ها و تلفن های موقت را درج نکنید:چنانچه شغل شما بنا به مناسبتی مدام در حال تغییر مکان است و یا مکان و دفتر شما استیجاری است آدرس را بر روی کارت ویزیت درج نکنید. چراکه این امر پس از جابجایی کارت شما را هرجا که هست از اعتبار می اندازد .

۳-از طرح های از پیش آماده پرهیز کنید:شغل شما هر چه باشد برایش طرحی تازه و نگاهی متفاوت وجود دارد. از طراح بخواهید ویژه ی شغل شما کارت تازه ای طراحی کند و ازانتخاب طرح های اینترنتی و از پیش آماده بپرهیزید.

۴-بستر کارت ویزیت را انتخاب کنید:نکته ی مهم در این موضوع انتخاب کاغذ یا مقوای مناسب است. سعی کنید در این باره دست و دل باز باشید و کاغذ یا مقوایی خاص برای کارتتان انتخاب کنید. کارت ویزیت بر حسب طراحی ممکن است بر روی ورق های شفاف پی وی سی نیز چاپ شود.

از اندازه های استاندارد خارج نشوید:نتخاب اندازه و برش کارت بر عهده ی طراح است اما باید بدانید اندازه های استاندارد کارت ویزیت حدود پنج در نه یا چهار در هشت سانتی متر است و کوچکتر یا بزرگتر چاپ کردن آن در نهایت موجب دور انداختن و بی توجهی مخاطب می شود.

منتظر آموزش های بعدی ما باشید…