اصول طراحی پوستر

با سلام خدمت همراهان عزیز استاد گرافیک، با پنجمین قسمت آموزش طراحی پوستر همراهتون هستیم. در این قسمت آموزش تعدادی از اصول طراحی پوستر رو با هم بررسی می کنیم.
یکی از پرطرفدار ترین پروژه ها در بین گرافیست ها طراحی پوستر است. پوستر مناسب باید بتونه اطلاعات جامع و کافی رو در مورد یک رویداد یا محصول به طور ساده و جذاب برای مخاطب بیان کنه. در ادامه به توضیح چند مورد از اصول طراحی پوستر می پردازیم.

اصول طراحی پوستر

اصول طراحی پوسترجذابیت
پوستری که شما طراحی می کنید باید بتونه باعث جلب توجه مخاطبان بشه، مثلا اگه شخصی در حال عبور از کنار پوستر شماست برای دیدن اون توقف کنه. شما با استفاده از تصویر های خاص و یا یک متن پرسش بر انگیز می تونین این ویژگی رو در پوستر خودتون ایجاد کنید. این یکی از گام های اصلی طراحی هر پوستر است.
اصول طراحی پوسترسادگی
بهتره در طراحی پوستر با استفاده از روانشناسی رنگ ها ترکیب رنگی رو انتخاب کنید که بدون نیاز به کلمات نشون دهنده مفهموم باشه. متن پوستر هر چقدر کوتاه تر باشه تاثیر بیشتری روی مخاطب خواهد داشت.
اصول طراحی پوسترفونت مناسب
سعی کنید طوری نوشته ها رو در پوستر قرار بدید که نگاه بیننده رو به سمت نوشته بعدی هدایت کنه. مطالب مهم تر رو با فونت درشت تر بنویسید و به ترتیب اهمیت موضوعات میتونید از فونت های کوچکتر استفاده کنید.
اصول طراحی پوستررنگ مناسب
علاوه بر توجه به روانشناسی و تاثیر رنگ ها باید به ترکیب و زیبایی ظاهری هم توجه کنید؛ فقط کافیه به قوانین رنگ ها توجه داشته باشید. از نظر فنی هم باید دقت داشته باشید که رنگ انتخابی شما برای چاپ مناسب باشد.
لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه