روانشناسی رنگ در طراحی لوگو

با عرض سلام بر شما همراهان عزیز و محترم استاد گرافیک
با دوره ی آموزش طراحی لوگو با مبحث جذاب و پر اهمیت روانشناسی رنگ در طراحی لوگوخدمت شما همراهان هستیم .

اجازه بدین تا با مقدمه ای از رنگ ها شروع کنیم ، از وقتی که مغز ما برای پاسخ به رنگ هایی که دریافت میکنه این قابلیت رو داشته که به طور ناخودآگاه پیامی رو دریافت کند.مثلا با دریافت رنگ قرمز چراغ راهنمایی و رانندگی توقف میکنیم و با سبزشدنش مجددا شروع به حرکت میکنیم . ما از طریق رنگ ها علامت خطر و یا امنیت دریافت میکنیم .پس صراحتا میتونیم  کاربرد رنگ در لوگو رو حس کنیم و کمی بیشتر در مورد روانشناسی رنگ در طراحی لوگو بدونیم .

قرمز
رنگ تندی که قادر است احساسات شدیدی از جنگ و خونریزی گرفته تا شور و عشق ایجاد کند.در طراحی لوگو از این برای جلب توجه مردم استفاده شود،همچنین رنگ قرمز به دلیل بالابردن فشارخون میتونه حس گرسنگی را به بببنده ها القا میکند.

آبی
رنگ آرام بخشی است که میتواند تصاویری از قدرت موفقیت و امنیت را در ذهن ما تداعی کند. اکثر مردم معتقدند که حداقل یک بار در طول زندگیشون به یکی از طیفای آبی علاقه پیدا کردند.این رنگ از محبوب ترین ها در طراحی لوگوست که بیش از ۵۰۰ لوگو دولتی و یا پزشکی موفق ازاین رنگ بهره بردند.
سبز
رنگ سبز نشونه ی نوشدن است ، رنگی آرامبخش و تسکین دهنده به شمار میاد .بااین وجود میتوان نشانی از حسادت و بی تجربگی نیز به حساب بیاد.معمولا این رنگ لوگوی شرکت هایی ست که میخوان خودشون رو دوست دار محیط زیست نشان بدهند.

قهوه ای
رنگ قهوه ای نشانی از طبیعته ،این رنگ در لوگوهایی به کار می رود که مربوط به ساخت وساز می باشد و سادگی، گرما و طبیعی بودن را در ذهن انسان متبادر میکند.
سیاه
رنگ سیاه سمبلی از هر چیزیه که مخاطره انگیزه ،ودر بین مردم به عنوان مقیاسی از شهرت به حساب میاد. این رنگ در لوگوهای متعددی مورد استفاده قرار میگیرد.

اگر دنبال آموزش طراحی لوگو های حرفه ای هستین، با ما همراه باشید، بهتون پیشنهادمیکنن که در مورد تعریف لوگو  بیشتر بخوانین تودرسای قبلیمون براتون توضیح دادم.منتظر نظرات وپیشنهاداتتون برای بهبود روند آموزش هامون هستیم .

ثبت ديدگاه

لوگو استاد گرافیک

استاد گرافیک

تنها هدف ما ایجاد یک مرجع کامل از آموزش ها و ابزارهای طراحی برای گرافیست ها می باشد

فرصت های تکرار نشدنی