بازگردانی عکس ویرایش شده

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با  آموزش فتوشاپ درس هشتم مبحث بازگردانی عکس ادیت شده در خدمت شما دوستان هستیم .

شاید بارها واستون پیش اومده که عکسی رو ویرایش کرده باشید و  پشیمون شده باشید و بخواهید بازگردانی عکس ادیت شده رو انجام بدید. من در این آموزش روش انجام این کار رو بهتون آموزش میدهم. به نظر من یکی از مهم ترین کارها در فتوشاپ قابلیت undo (بازگردانی عکس ویرایش شده به حالت اول) است چون این توانایی رو بهتون میده که عملی رو که انجام دادید خنثی کنه.

خب من برای شروع یک تصویر رو باز میکنم و اگر بخوام تصویرم رو بچرخونم از منوی Image گزینه Image Rotation و سپس Flip Cansva Vertical  رو انتخاب میکنم با این کار تصویرم به صورت عمودی میچرخه . من همیشه میتونم نظرم رو عوض کنم و اعمالم رو خنثی کنم. برای این کار به منوی Edit میرم و گزینه Undo Flip canvas Vertical رو انتخاب میکنم اینطوری کاری که انجام دادم به حالت قبل برمیگرده.

برای بازگردانی عکس ادیت شده به حالت اویله میتونید از کلیدهای میانبر Ctrl+Z استفاده کنید.

پنل History

روش دیگه ای که شما میتونید در فتوشاپ عمل بازگردانی عکس ویرایش شده رو انجام بدبد استفاده از پنل History است. که در قسمت سمت راست پنجره فتوشاپ قابل دسترس است.

اگر این پنل براتون فعال نیست میتونید از منوی window گزینه History فعالش کنید.در اینجا میبینید که میتونیم برگردیم به گذشته مثلا زمانی که فایل رو باز کردیم. از طریق این پنل میتونید به هر تعداد که بخوایید به عقب برگردید.

  نکته ای که باید بهش توجه کنید اینکه بعد ار ۵۰ بار تغییر حالت هایی ابتدایی شما از History پاک میشه.

افزایش تعداد دفعات بازگردانی عکس ویرایش شده

برای اینکه بیشتر از ۵۰ بار امکان بازگشت به عقب رو داشته باشید به منوی Edit برید بعد گزینه Prefrence  و بعد هم گزینه performance رو انتخاب کنید. پنجره ای مانند تصویر زیر براتون باز میشه.حالا د ر قسمت History State میتونید این عدد رو افزایش بدید.

دوستان عزیز امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید

تا آموزش های بعدی خدانگهدار

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه

آموزش های تخفیف دار جامع کورل دراو

آموزش برگه تقلب های کورل دراو ( به زودی )

قیمت اصلی محصول : 20/000 تومان