انواع طراحی لوگو

با سلام خدمت همراهان گرامی استاد گرافیک، با یک مقاله جدید در مورد آموزش طراحی لوگو در خدمتتون هستیم. در این مقاله میخواییم درباره انواع طراحی لوگو و توضیحاتی پیرامون آن صحبت کنیم.

با ما همراه ما باشید…

انواع طراحی لوگو

طراحی لوگو در مدل های مختلفی صورت میگیره که هر کدوم ویژگی های خودش رو داره.قبل از طراحی بهتر است ابتدا بدانیم چند نوع لوگو وجود دارد و چه تفاوتهایی دارند و سپس مشخص کنیم که ما کدامیک را می خواهیم.

سه نوع اساسی لوگو وجود دارد:

۱-لوگو تصویری:این نوع لوگو، در واقع یک شکل می باشد که به نام، موضوع فعالیت و یا مفاهیم مرتبط دیگری اشاره می کند. این سبک بهترین سبک لوگو از نظر ما می باشد زیرا یک شکل ساده براحتی در ذهن ثبت خواهد شد و فارغ از اینکه بیننده از چه کشور و با چه زبانی به آن نگاه می کند، بخوبی با او ارتباط برقرار می کند. در واقع این نوع لوگو میتونه سمبل یا نماد آن شرکت باشد.

۲-انواع لوگوهای نوشتاری :لوگوهای نوشتاری به این گونه است که نام برند، سایت، محصول یا… به صورت سفارشی طراحی می شود. یعنی از فونت آماده استفاده نمی شود و تک تک حروف آن به شکلی زیبا و منحصربفرد طراحی می شود و یا با تغییر یک یا چند حرف بصورت خلاقانه مفهومی را می رساند. پیشنهاد میکنم مقاله تایپوگرافی در طراحی لوگو که مرتبط با تایپوگرافی لوگو و اصول آن است را مطالعه کنید.

۳-لوگوهای ترکیبی:همانطور که از نام آن پیداست لوگوهایی که ترکیب تصویر و نوشتار (لوگوتایپ) را به همراه دارند لوگوهای ترکیبی نامیده می شوند. در لوگو ترکیبی تصویری به عنوان نماد برند و نوشتار منحصربفرد و اختصاصی برای نام برند طراحی می شود حتی بسیاری از برند ها در کنار لوگو-تصویر و لوگوتایپ، حرفنماد هم طراحی کرده و متناسب با نوع امور تبلیغاتی و گرافیکی از یکی آن ها استفاده می کنند .

در لوگو ترکیبی باید سعی شود طراحی به گونه ای باشد که هارمونی نوشتار و تصویر با یکدیگر هماهنگ باشد. به عنوان مثال تصویری که در قالب دایره یا خطوط منحنی طراحی شده اگر لبه های حروف نوشتار آن هم گرد و منحنی باشد زیباتر جلوه خواهد داد.

لوگو-ترکیبی

از اینکه مطالب مارو دنبال می کنید خیلی خوشحالیم ! با همراه باشید تا به صورت تخصصی آموزش طراحی لوگو رو یاد بگیرید.

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید