پوستر چیست ؟

با عرض سلام و احترام خدمت همه کاربران عزیز استاد گرافیک، در این سری از مقالات قصد داریم طراحی پوستر رو به صورت هدفمند و مرحله به مرحله آموزش بدیم.
درس اول آموزش طراحی پوستر رو با معرفی پوستر شروع می کنیم. پوستر چیست ؟ پوستر ها وسیله ای برای اطلاع رسانی هستند که به صورت صفحه چاپ شده و معمولا بر روی دیوار ها نصب میشن.

پوستر چیست ؟

هدف از طراحی و نصب این پوستر ها، تبلیغات و اطلاع رسانی به مردمه. پوستر ها  در دو دسته تجاری و فرهنگی قرار میگیرن که شما با توجه به نیازتون که به طور مثال ممکنه تبلیغات برای یک محصول باشه، یا تشویق مردم به کمک کردن به نیازمندان، اون رو با اصول مربوط به خودش طراحی می کنید.

پوستر چیست ؟

ممکنه بعضی ها تصور کنن که با اومدن رسانه های جدید و پیشرفت تکنولوژی کاربرد پوستر کمتر شده، در صورتی که اینطور نیست، پوستر جایگاه  خودش را حفظ کرده و حتی الان خیلی مهم تر و خاص تر از قبل شده.

پوستر چیست ؟

برای طراحی یک پوستر فرهنگی لازمه که شما ابتدا عمق مطلب رو درک کنین، بعد با استفاده از عناصر تشکیل دهنده پوستر مثل متن و عکس پیام و هدف رو منتقل کنین.

پوستر چیست ؟

در پوستر های فرهنگی ممکنه شما مخاطب خاص داشته باشید اما هدف پوستر های تبلیغاتی همه مردم جامعه هستند. این نکته مهمیه که در طراحی این مدل پوستر باید حتما رعایت کنید. در این نوع طراحی پوستر لازمه شما مفهوم و خواسته سفارش دهنده رو عمیقا درک کنید، بعد با کمک دانش و سلیقه خودتون به یک پوستر خلق کنید.

پوستر چیست ؟

برای طراحی پوستر های سینمایی این نکته اهمیت داره که شما بتونید حق مطلب رو ادا کنید و آگاهی لازم رو به مخاطب خودتون برسونید. بعضی از پوستر ها فقط با استفاده از تصویر بازیگران معروف سعی در تبلیغ دارند، اما یک پوستر سینمایی خوب پوستریه که بتونه محتوای فیلم هم  با یک بیان ساده منتقل کنه.
امیدوارم اولین قسمت آموزش طراحی پوستر که با عنوان پوستر چیست انواع پوستر رو توضیح داد و بررسی کرد براتون مفید واقع شده باشه، همراه ما باشید.
لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه