انحنا دادن به عکس در فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با آموزش فتوشاپ درس دوازدهم مبحث انحنا دادن به عکس در فتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم .

شاید خیلی واستون پیش بیاد که بخوایید به عکستون قوس یا انحنا بدید.

برای انحنا دادن به عکس در فتوشاپ لایه موردنظرتون رو انتخاب کنید بعد از گزینه Edit سپس گزینه Transform و بعد هم گزینه Warp رو انتخاب کنید.

بعد از انتخاب این گزینه خواهید دید که نوار Option به حالت زیر در میاد . در قسمت Warp تعدادی گزینه های از پیش تعریف شده ای داریم که میتونم ازشون استفاده کنم برای مثال گزینه Flag  رو انتخاب میکنم و به شکل پرچم تبدیلش کنم. میتونیم از هر کدوم از اینا به عنوان نقطه شروع استفاده کنیم و بعد تغییراتی که میخوایم رو اعمال کنیم.

در قسمت Bend میتونید این انحنا رو به درصد تعیین کنید.

ایجاد انحنا در-عکس در-فتوشاپ

روش دیگه ای که برای انحنا دادن به عکس در فتوشاپ وجود داره استفاده از Puppet Warp است.در فتوشاپ های نسخه های CS6 به بعد ویژگی Puppet Warp به فتوشاپ اضافه شد این ویژگی کاری شبیه نرم افزار های سه بعدی انجام میدهد این ابزار یک مش یا توری بدور جسم ایجاد کرده و به شما امکان میدهد که درست مانند نرم افزار های سه بعدی نقاطی را که قصد تغییرشان را دارید انتخاب کنید

با این گزینه به صورت خیلی جزیی تر مینونید انحنا بدید به تصویرتون. وقتی این گزینه رو انتخاب میکنید تصویر به شکل زیر در میاد.

درست مانند نرم افزار های سه بعدی باید ابتدا ناحیه ای را که میخواهید تغییر دهید مشخص کنید فتوشاپ این کار را با قرار دادن یک سری پین انجام میدهد. پین ها بیشتر شبیه مفصل حرکتی در نرم افزار های سه بعدی هستند .

برای اضافه کردن پین به تصویر دقت کنید شما ابزاری شبیه میخ میبینید که با کلیک روی مش یا توری پین ها را قرار میدهد.

دوستان عزیز امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید

تا آموزش های بعدی خدانگهدار

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه