چگونه لوگو طراحی کنیم

با عرض سلام  بر شما همراهان عزیز و محترم استاد گرافیک
با دوره ی آموزش طراحی لوگو  با مبحث مهم چگونه لوگو طراحی کنیم خدمت شما همراهان هستیم .

طراحی -لوگو

طراحی لوگو یکی از مشکل‌ترین کارها در بحث گرافیک است. مشتری شما قرار است با آرمی که شما برایش طراحی کردید ، سال‌های سال کار کند! حتی گاهی کسب درآمد او به آن لوگو بستگی دارد چون از قدیم گفته‌اند «عقل مشتری به چشم اوست» یعنی اگر شما برای شرکت یا سازمان یا سایتی که به شما سفارش طراحی لوگو داده است، آرم مناسبی طراحی نکنید، مشتریان او با دیدن آن آرم ممکن است نظرشان نسبت به حرفه‌ای بودن یا نبودن آن شرکت تغییر کند.

تمام طراحان این دغدغه رو دارند که چگونه لوگو طراحی کنیم و از کجا باید شروع کنیم؟

من قصد دارم در این مقاله به شما کمک کنم چه طور یک لوگو طراحی کنید.

نکات مهم برای شروع طراحی لوگو

۱-یافتن چند کلمه کلیدی برای موضوع مورد نظر: ابتدا باید چند کلمه کلیدی در مورد سوژه‌ای که می‌خواهید برایش لوگو طراحی کنید، پیدا کنید.

۲-هر چی به ذهنتان میرسد روی کاغذ بکشید: روی کاغذ آوردن هر چی به ذهنتان میرسد رسم کنید این کار به شما کمک زیادی میکند تا ایده پردازی قوی تر داشته باشید.

۳-در مورد سلیقه مشتری تان اطلاعات کسب کنید: از مشتری بپرسید چه نوع لوگویی را میپسندن با این کار دست شما خیلی جلو میافتد.

۴-در نرم افزارهایی مثل word یا Photoshop  کلمات کلیدی موضوع رو تایپ کنید: با نوشتن کلمه کلیدی با فونت های مختلف میتونید ایده پردازی راحتری برای تصویر لوگو داشته باشید . برای مثال حروف کشیده یا خم شده میتونه به شما در طراحی لوگوتون یاری برسونه.

۵- اطلاعات بدست آمده رو جمع آوری کنید:حالا بایدشروع کنید و با توجه به داشته‌هایتان یک طرح بزنید. شاید نیاز باشه این کار رو بارها تکرار کنید تا به چیزی که میخوایید برسید.

مطالعه بیشتر