نکات کلیدی در طراحی لوگو

سلام به همراه همیشگی استاد گرافیک در این بخش از آموزش طراحی لوگو برای شما نکات کلیدی در طراحی لوگو را داریم که درخواست بسیاری از طراحان بود و بنا به درخواست شما عزیزان در استاد گرافیک قرار دادیم.

اجتناب از کلیشه ای بودن در طراحی لوگو :

اولین چیز هایی که در هر نکات کلیدی در طراحی لوگو  دیده اید برای ایده طراحی باید حذف شود یک طرح تکراری به دلیل زیاد دیده شدن به چشم مشتری و عام نمی آید پس لوگویی جدید سعی کنید طراحی کنید.

به زبان ساده بگوییم لطفا کپی نکنید و یا طرح کسی را قرض نگیرید اگر چه این اتفاق خیلی افتاده است طراح طرحی را که دوست دارد می بیند و سریع از آن ایده می گیرد رنگ و کلمات را تغییر می دهد ولی ایده همان ایده است و به خود می گوید من کپی نکرده ام نه تنها این کار غیر وجدانی است خیلی زود هم متوچه آن می شوند از کلیپ آرت ها و برچسب هم استفاده نکنید مهم ترین دلیل خاص بودن یک لوگو اصالت آن لوگو می باشد

تحقیق نکات کلیدی در نکات کلیدی در طراحی لوگوخلق یک لوگو زیبا تنها خلق یک تصویر  زیبا نیست. کاری که می خواهید انجام می دهید و یا در آن شرکت می کنید, یک برند را بزرگ کنید و یا یک موقعیت را نشان می دهند. معقولانه به نظر می رسد, بنابراین اولین گام در طراحی لوگو تحقیق درباره ی این مفاهیم است.

درگیر کردن مشتری در اولین مراحل توصیه می شود, از آنجاییکه تفسیر شما از برند آن ها ممکن است با تعبیر آن ها فرق داشته باشد, و ضروری است که مفهوم قبل از هرگونه طرحی کاملا واضح بیان شود.

حتی قبل از اینکه ایده های لوگو را شروع کنید, کمی وقت صرف سوالاتی کلیدی درباره ی مشتری برند خود کنید: چه کسانی هستند, چه می کنند و اطلاعات اصلی آن ها چیست.

به لوگوهای قبل آن ها نگاه کنید و از خودتان بپرسید که این لوگو ها چه چیزی را نشان نداده اند. و بعد یک لیست از ” باید ها و نباید ها” قبل از شروع کار خلاقانه تان تهیه کنید.

تمام طرح هایتان نکات کلیدی در طراحی لوگو را نگه دارید
حدس می زنم که قبل از طراحی لوگو احتمالا چندین طرح زده اید تا بتوانید تصمیم بگیرید که از کدام استفاد کنید. ” مارتین می گوید” هیچ گاه این طرح های اولیه را دور نیاندازید؛ این ها منبع خوبی از ایده هستند.”” تنها به این علت که طرح های اولیه تان به درد یک مشتری نخورد, نمی توان گفت که کلا به درد نمی خورد. به کاری که کردید دوباره رجوع کنید می توانید ایده بیابید که با اندکی رسیدگی تبدیل به لوگوی مورد نظرتان شود”.

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه