سایز در طراحی لوگو

با سلام خدمت همراهان استاد گرافیک، با یکی دیگه از مقاله های آموزش طراحی لوگو همراه شما عزیزان هستیم. در این مقاله قصد داریم در مورد سایز در طراحی لوگو صحبت کنیم.

زمانی که میخواید طراحی کنید حتما به سایز در طراحی لوگو دقت کنید چون یکی از فاکتورهای خیلی مهم در انواع طراحی لوگو به حساب می آید.تمام اندازه ها باید متناسب باشند. اگر لوگو برای سربرگ، آیتم های کوچک تبلیغاتی، پاکت نامه و …. و یا در فرمت های بزرگتر از قبیل پوستر، بیلیبورد، فرمت الکترونیکی مانند تلویزیون و وب استفاده می شود، باید سایز لوگو متناسب باشد. توجه داشته باشید که کوچکترین مقیاس همیشه سخت تر است. بنابراین زمان طراحی لوگو سعی کنید که ابتدا لوگو را برای سربرگ یا پاکت انجام دهید. سپس آن را در مقیاس بزرگتر برای چاپ پوستر برای یک فروشگاه طراحی کنید.

طرح لوگوی شما فوق العاده ، زیبا، و خیره کننده است… اما تنها در یک صفحه نمایش HD ، ۲۴ اینچی. آن را تا ۱۰۰ پیکسل کاهش دهید، به چه چیزی می رسید؟ یک طرح بد رنگ کمی ناواضح.

اندازه های دیگری را برای طرح خود امتحان کنید. اگر قبلا طرح خود را در کامپیوتر دارید، بزرگنمایی یا کوچکنمایی کنید تا ببنید زمانی که یک آیکون کوچک یا تمام صفحه شود چگونه است.

  در واقع استاندارد مهمی برای سایز در طراحی لوگو وجود نداره و سایز اون بستگی به استفاده شما از لوگو  و جایی که از لوگو میخواید استفاده کنید داره . نکته ای که در سایز در طراحی لوگو میتونید استفاده کنید و دیگر نگران بی کیفیت شدن آن نیستید این است که لوگو خودتون رو به صورت وکتور طراحی کنید اینجوری با تغییر اندازه اون کیفیت خودش رو از دست نمیدهد.

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه