جابجایی لایه ها در فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با  آموزش فتوشاپ درس نوزدهم مبحث جابجایی لایه ها در فتوشاپ در خدمت شما دوستان هستیم .

چیزی که در فتوشاپ خیلی مهمه دانش درباره کار با لایه ها است چون اساسی ترین بخش فتوشاپه و اگر نتونید به خوبی باهاش کار کنید به مشکل خواهید خورد.

ایجاد لایه جدید در فتوشاپ

برای ایجاد یک لایه جدید، گزینهLayer\New Layer را انتخاب کنید (همچنین می‌توانید از منوی پالت Layers گزینه New Layer را انتخاب کنید). در کادر محاوره‌ای که نمایان می‌شود لایه را نامگذاری کرده و سپس OK را کلیک نمائید. بطور پیش فرض لایه‌ها بر مبنای عددی و در ترتیب ایجادشان نامگذاری می‌شوند (همانند Layer1 ، Layer2). به همین شیوه دو لایه ایجاد کنید. با انتخاب ابزار Type و کلیک کردن نمایشگر ماوس در تصویر، لایه دوم (Layer2) را به یک لایه متنی تبدیل کنید. (این لایه بطور اتوماتیک ایجاد می‌شود). متنی را در آن تایپ کنید که من برای متن Nature رو تایپ میکنم.

همون طور که میبینید متن من روی تصویر نمایش داده نمیشه چون لایه متن من زیر لایه تصویر قرار گرفته نمایش داده نمیشه.برای رفع این مشکل شما باید جابجایی لایه ها در فتوشاپ رو بدونید و این اصلا کار سختی نیست.

برای این کار روی لایه مورد نطرتون کلیک کنید و اون رو به بالای لایه تصویر درگ کنید . وقتی این کار رو دارید انجام میدید شکل نشانه گر ماوس شما به یه شکل دست تغییر پیدا میکنه بعد مینونید به هرجایی که خواستید اونو انتقال بدید.

جابه جایی لایه ها در فتوشاپ

بعد از اینکه من لایه متن خودم رو روی لایه تصویرم قرار دادم متن من ظاهر شد. همون طور که در تصویر زیر میبینید لایه متن من در بالا لایه عکس قرار گرفته است.

لایه ها در فتوشاپ

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه

آموزش های تخفیف دار جامع کورل دراو

آموزش برگه تقلب های کورل دراو ( به زودی )

قیمت اصلی محصول : 20/000 تومان