ابزار مداد در فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با  آموزش فتوشاپ درس بیستم و چهارم مبحث ابزار مداد در فتوشاپ در خدمت شما دوستان هستیم .

از مداد برای کشیدن ناحیه دور یک شکل استفاده می شود. مثلا اگر بر روی کاغذی نقاشی کرده اید و پس از اسکن آن را وارد برنامه فتوشاپ کردید می توانید با استفاده از این روش خطوط دور تصویر خود را مشخص نمایید و با استفاده از ابزار قلم مو آن را رنگ آمیزی کنید.

گرچه  فتوشاپ برنامه ای برای ویرایش تصویرها می باشد اما علاوه بر ابزارهای ویرایش همانند سایر برنامه های گرافیکی ، دارای امکاناتی است که کاربر می تواند نقاشی خود را  ایجاد نماید.

برای رنگ آمیزی دقیق یک موضوع و یا بخشی از یک موضوع ، ابزار مداد در فتوشاپ رو داریم تا بتونیم ترسیمات دقیقی رو حتی در حد پیکسل انجام بدیم. اگر یادتون باشه یک ابزاری هم بانام ابزار قلم مو داشتیم و ممکنه این سوال براتون پیش بیاد که تفاوت این دو ابزار در چیست؟ برای اینکه تفاوت ابزار قلم مو با ابزار مداد رو متوجه بشید میتونید در دنیای واقعی کارکرد این دو ابزار رو مقایسه کنید! برای اینکه کار با این ابزار رو تجربه کنید ، باما همراه باشید.

ابزار مداد در فتوشاپ

برای استفاده از ابزار Pencil به صورت زیر عمل نمائید :

۱٫ رنگ ForeGround را تعیین کنید.

۲٫ بر روی ابزار Brush کلیک راست کرده و از زیر گزینه های آن ابزار Pencil را کلیک نمایید.

ابزار مداد در فتوشاپ

بعد از انتخاب این ابزرار یک سری تنظیمات در نوار Option در اختیار شما قرار میده .تمام گزینه های Option همان گزینه های تنظیمات مربوط به ابزار Brush می باشد .تنها گزینه Auto Erase با آن فرق می کند که اگر آن را انتخاب کنیم در هنگام کشیدن مداد بر روی بوم نقاشی اثر آن در زمینه نقاشی اثر رنگ Foreground خواهد بود و در جاهایی که رنگ Foreground وجود دارد اثر آن به رنگ Background خواهد بود.البته به شرطی که شروع رسم با قلم ، از روی Foreground موجود صورت بگیرد.

ابزار Pencil در فتوشاپ

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه