اصول طراحی لوگو حرفه ای

سلام به همراهان همیشگی استاد گرافیک این بخش از آموزش طراحی لوگو اختصاص دارد به اصول طراحی لوگو حرفه ای که مورد نیاز هر طراحی می باشد

اصول طراحی لوگو حرفه ای

اولین اصل برای طراحی یک لوگو خوب سادگی و زیبایی آن است

تلاش کنید کنید لوگو مورد نظرتان را ساده ترسیم کنید و از کلیشه ها و افکت ها وسایه ها بپرهیزید هر چقدر طرح شما ساده تر ترسیم شود حرفه ای تر خواهد بود . اگر به لوگو  بانک مسکن دقت کنید این اصل را به خوبی مشاهده خواهید کرد . در این لوگو به زیبایی تمام و با استفاده از کمترین خطوط ساده تصویر یک خانه طراحی شده است .

خلاقیت در طراحی لوگو
این موضوع را میتوان پس از ساده بودن مهمترین اصول طراحی لوگو حرفه ای  دانست . به جرات می توان گفت تمامی لوگوهای خلاق و شایسته ، موفق می شوند  چرا که با انجام اصل خلاقیت درست به هدف زده اند . سعی کنید در ترسیم لوگو کسب و کارتان از تصاویر ، نماد ها و آیکون های عمومی استفاده نکنید ، این تصاویر برای بیننده بسیار تکراری بوده و چشم ها به سادگی از آن عبور می کنند . در عوض یک لوگو منحصربفرد و خلاق چشم ها را به خود جذب میکند و در دهن مخاطب بخاطر سپرده می شود .

اصول طراحی لوگو حرفه ای

انعطاف پذیری در لوگو

در طراحی لوگو یکی از اصول مهمی که می توان گفت انعطاف پذیری است به نحوی که در همه امور تبلیغاتی قابل استفاده باشد مثل ست اداری، ساخت مهر ، بیلبورد های تبلیغاتی و … قابل اجرا باشد به گونه ای که هویت خود را از دست ندهد .

گاهی یک لوگو زیبا می باشد ولی در سایز بزرگ و کوچک بهم می ریزد و کیفیت خود را از دست می دهد و ترکیب بندی ضعیفی را دارد و در آیند ارزش لوگو خود را از دست خواهد داد طراحی لوگو حرفه ای

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه