تغییر اندازه و چرخاندن لایه ها

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با آموزش فتوشاپ درس یازدهم مبحث تغییر اندازه و چرخاندن لایه ها در خدمت شما هستیم .

در فتوشاپ تغییر اندازه و چرخاندن لایه ها امری است که همیشه به آن نیاز خواهید داشت.

برا یان کار به منوی Edit برید و گزینه Free Transfor یا کلید میانبر Ctrl+T استفاده کنید.

 توجه کنید ممکنه که وقتی بخواهید این گزینه رو انتخاب کنید غیر فعال باشه مثل شکل زیر:

دلیلش اینکه دارم روی لایه Background کار میکنم. باید Background رو به لایه تبدیل کنم برای این کار روی علامت قفل روی لایه Background کلیک میکنم.

تغییر اندازه

من یه تصویر ریگه باز میکنم و بالا یلایه Backround قرار میدم خب حالا لایه موردنظر رو انتخاب کنید و کلید میانبر Ctrl+T رو بزنید. یک کادر محیطی تبدیل (Transform) اطراف تصویر ساحل ظاهر می شود. این کادر محیطی در هر راس و ضلعی یک دستگیره دارد. با گرفتن هر یک از دستگیره ها در اطراف تصویر میتونید اندازه تصویر رو تغییر بدبد. وقتی به داخل بکشید تصویر کوچکتر میشه و وقتی یه سمت بیرون بکشید تصویرتون بزرگتر میشه .

 نکته مهم: اگر میخوایید هنگام تغییر اندازه طول عرض تصویر به یک اندازه تغییر سایز پیدا کنند میتونید همزمان از کلید Shift استفاده کنید.

چرخاندن لایه

به وسیله ی کادر محیطی که اکنون فعال است، نشانه گر را درست در بیرون یکی از دستگیره های گوشه قرار دهید تا به شکل یک منحنی دوسر پیکان دار در آید. به صورت ساعتگرد بکشید تا تصویر ساحل تقریبا ۱۵ درجه بچرخد. همچنین می توانید مقدار ۱۵ را در کادر چرخش یا Rotation در نوار options وارد کنید. و در نهایت برای اعمال تغییرات بر روی گزینه Commit Transfor در انتهای نوار option کلیک کنید یا کلید Enter از صفحه کلید را فشار دهید.

دوستان عزیز امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید

تا آموزش های بعدی خدانگهدار

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه