انتخاب قسمتی از عکس در فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با آموزش فتوشاپ درس شانزدهم مبحث انتخاب قسمتی از عکس در فتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستیم .

بی شک یکی از پرکاربرد ترین ابزارها در فتوشاپ ابزارهای انتخاب هستند شما بوسیله این ابزارها میتونید انتخاب قسمتی از عکس در فتوشاپ رو انجام بدید بعد از انتخاب تغییراتی که اعمال میکنید تنها در بخش انتخاب شده انجام میشه همچنین میتونید اون رو برش بدید کپی و یا حذف و یا هزار و یک بلای دیگه سر قسمت انتخاب شده در بیارید . سعی کنید استفاده از این ابزارها رو به خوبی یاد بگیرید از نظر من فتوشاپ اصلا بدون این ابزارها معنی نمیده و اگر میخاین از فتوشاپ استفاده کنید قطعا بهش نیاز پیدا میکنید . در فتوشاپ ابزارهای متعددی برای انتخاب وجود داره که بنا به نیاز خود میتونید از اون ابزاری که باهاش راحت تر هستید و سریعتر میتونید انتخاب خودتون رو انجام بدید استفاده کنیید.ساده ترین ابزار انتخاب Rectangular Marque Tool هست که در ابزارها میتونید اون رو ببینید با راست کلیک بر روی اون منویی باز میشه و ابزارهای مشابه اون رو مشاهده میکنید کاربرد این ابزارها به شکل زیر هست :

ابزار انتخاب در فتوشاپ

Rectangular Marque Tool : برای انتخاب مربع یا مستطیل و یا شکلهای چهارگوش استفاده میشه ، در صورتی که در زمان انتخاب کردن ، دکمه Shift رو نگه دارید انتخاب بصورت شکل مربع انجام میشه .

Elliptical Marquee Tool : جهت انتخاب اشکال بیضی عمودی ویا افقی استفاده میشه ، همچنین در صورتی که در زمان انتخاب کردن ، دکمه Shift رو نگه دارید انتخاب بصورت شکل دایره انجام میشه .

Single Row Marquee Tool : برای انتخاب یک خط افقی از پیکسلهای یک تصویر استفاده میشه که میزان پیکسل اون رو میتونید براش تعیین کنید .

Single Column Marquee Tool : برای انتخاب یک خط عمودی از پیکسلهای یک تصویر استفاده میشه که میزان پیکسل اون رو در میتونید براش تعیین کنید .

در صورتی که در زمان انتخاب یعنی زمانی که کلیک کرده اید و دستتون رو نگه داشته اید دکمه Space نگه دارید میتونید محدوده انتخاب رو با ماوس تغییر بدید که خیلی بهتون کمک میکنه.

برای امتحان با استفاده از Rectangular Marque Tool انتخاب خودتون رو به شکل مستطیل انجام بدید و بعد با نگهداشتن داشتن دکمه Ctrl روی قسمت انتخاب شده کلیک کرده و اون رو دراگ کنید . میبینید که تصویر برش داده میشه.

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه

آموزش های تخفیف دار جامع کورل دراو

آموزش برگه تقلب های کورل دراو ( به زودی )

قیمت اصلی محصول : 20/000 تومان