کاربرد رنگ در لوگو

با عرض سلام  بر شما همراهان عزیز و محترم استاد گرافیک
با دوره ی آموزش طراحی لوگو با مبحث جدید و پراهمیت کاربرد رنگ در لوگوخدمت شما همراهان هستیم .

در درسای  قبلی راجب  جزئیاتاصول اولیه طراحی لوگو  باهم صحبت کردیم  . یکی از سوالات مهم و نکاتی که باید در حین طراحی لوگو به آن توجه کنید این است که کاربرد رنگ در لوگو چقدر اهمیت دارد و تا چه مقدار باید به این موضوع توجه کینم .

ذهن ما به گونه ای برنامه ریزی شده  که به رنگ ها پاسخ می دهد و واکنش نشون میده . در واقع تفکرات و احساسات مارو شکل میده .بر اساس تحقیقاتی که در این مورد انجام شده ،تاثیر رنگ ها بیشتراز تنها یک حالت است .رنگ ها توانایی این روهم دارند که عادت های خرید مارو هم تغییر بدن ، شاید به نظر عجیب باشه ولی این حقیقت داره که انتخاب یک رنگ مناسب می تواند شانس شناخته شدن برند شمارو تا ۸۰ درصد افزایش دهد و به طور مستقیم باعث جلب اطمینان بیشتر مشتریان بشود .

یکی از موارد مهمی که طراحان باید دانش کافی نسبت به آن رو داشته باشند و بتونن از آن به خوبی استفاده کنند ،تئوری رنگ هاست . رنگ ها به گونه ی غیر کلامی ارتباطات می باشه که میتونن به وضوح از پیامی صحبت به عمل اورد .رنگ ها می تونن حالتی را به وجود بیاورن که به واسطه ی آن احساس انتقال پیدا کنه و یا فرد رو ترغیب کنه که واکنشی خاص ازخود در قبال آن انجام بدهد .

تاثیر رنگ در طراحی لوگو

رنگ تنها فاکتور مهم در بیان داستان برند شما در یک لوگو نیست .طبقاصول اولیه طراحی لوگو   انتخاب تایپوگرافی مناسب برای طرح یک لوگو هم یک از مهم ترین عوامل به حساب میاد.تایپ.گرافی رو میشه تصویر سازی حروف اسمشو گذاشت که هر طرح حرفی یه معنی رو دارد.

آموزش های مارو حتما دنبال کنید چون در درسای بعدی راجب استفاده ی هر رنگ وتاثیر آن توی لوگو با مثال تصویری توضیح خواهیم داد .منتظر نظرات وپیشنهاداتتون برای بهبود روند آموزش هامون هستیم .

مطالعه بیشتر