نکاتی درباره طراحی لوگو

با عرض سلام خدمت همراهان استاد گرافیک، با یک مقاله آموزش طراحی لوگو آموزش طراحی لوگو جدید همراهتون هستیم، در این مطلب نکاتی درباره طراحی لوگو را که هر طراحی لازم است بداند بیان کرده ایم.

نکاتی درباره طراحی لوگو

یکی دیگر از نکاتی درباره طراحی لوگو که باید بدانید اندازه و سایز آن است. یک لوگو در قسمت های مختلفی مثل سربرگ، وبسایت، تبلیغات و … استفاده خواهد شد. بنابراین لوگویی را که طراحی کرده اید در سایز های مختلف به مشتری خود ارائه دهید تا بتواند آن را در هرجایی که نیاز دارد استفاده کند.
تناسب و تعادل

نکاتی درباره طراحی لوگو

لوگو باید از نظر ابعاد تناسب و تعادل داشته باشد، مثلا لوگو هایی که دارای طول یا عرض زیاد هستند از نظر بیننده ممکن است گیج کننده به نظر بیایند. لازم نیست همیشه لوگوی شما طرح قرینه داشته باشد اما تعادل از ویژگی های یک طراحی لوگو موفق و مطلوب است. بنابراین توصیهه  می کنیم برای شروع طراحی لوگو از یک شکل هندسی استفاده کنید.
اجزای طراحی

نکاتی درباره طراحی لوگو

ممکن است تصمیم داشته باشید از متن و گرافیک در لوگو خود به طور همزمان استفاده کنید. در این صورت حتما توجه داشته باشید که روی طراحی هر یک از اجزا به طور مجزا کار کنید. پس از اینکه به طور مستقل هر یک را طراحی کردید سپس آن ها را در کنار هم قرار دهید. طراحی همزمان دو قسمت لوگو کار بسیار دشواری خواهد بود مگر اینکه طراحی بسیار حرفه ای باشید.
امیدوارم نکاتی درباره طراحی لوگو را که ذکر کردیم برای شما مفید واقع شده باشد، از همراهی شما متشکرم.
لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه