تایپوگرافی در طراحی لوگو

با سلام خدمت همراهان گرامی استاد گرافیک، با یک مقاله جدید در مورد آموزش طراحی لوگو در خدمتتون هستیم. با ما همراه ما باشید تا درباره تایپوگرافی در طراحی لوگو و تاثیر راون در خلق یک لوگو موفق بیشتر بدونبم.

تایپوگرافی در طراحی لوگو  بسیار مهم است. تایپوگرافی (Typography)، هنر مرتب کردن و کنار هم قرار دادن متن هاست. و هدف تایپوگرافی در طراحی لوگو ، این است که متن ما زیبا تر و جذاب تر به نظر برسد و راحت تر خوانده شود تا مخاطبان بتوانند پیام ما را بهتر درک کنند.در تایپوگرافی خوانا بودن مهم است زیرا در زمینه ای استفاده می شود که اطلاع رسانی وجه بارز آن است.انتخاب فونت مناسب بخش مهمی از فرآیند طراحی لوگو می‌باشد. در واقع بسیاری از لوگوهای شناخته شده در جهان با تکیه بر تایپوگرافی در طراحی لوگو خود به انتقال پیام خود می‌پردازند. تایپوگرافی در طراحی لوگو در یکی از انواع طراحی لوگو یعنی لوگو نوشتاری نقش بسزایی دارد. در این مقاله قصد دارم چند نکته برای آشنایی بیشتر با تایپوگرافی براتون بیان کنم.

۱- در انتخاب فونت دقت کنید:بسته به پیامی که طرح ما دارد نوع فونت را انتخاب کنیم.ممکن است مد آن دوستانه، فانتزی، جدی یا احمقانه باشد. اما همه ی فونت ها را نمی توان برای همه ی شرایط به کار برد. باید به پیامی که در هر فونت نهفته است و اینکه آیا این فونت به طراحی ما می خورد یا خیر، دقت کنیم.

۲- به لوگو شخصیت اضافه کنید: اگر شما فونتی که انتخاب می‌کنید را با شخصیتی نزدیک به کسب و کارتان ترکیب کنید، نتیحه بهتری دریافت خواهید کرد.تنظیم فاصله در هنگام طراحی لوگو امری ضروری است.

۳-سادگی در طراحی:گاهی اوقات فقط کافی است حرف اول برند شما در طراحی لوگو استفاده شود و در عین سادگی تاثیرگذار نیز باشد.گاهی اوقات هم ساده‌ترین حروفچینی می‌تواند تبدیل به یک طرح مناسب شود. سعی کنید نام برند خود را در حالت‌های مختلف تست کنید، شاید در این کار به یک حالت مناسب برسید.

۴-استفاده ی درست از فاصله گذاری:جزئیات در یک طراحی می تواند آن طراحی را به وجود آورد یا اینکه آن را به کلی نابود کند.  یک سری جزئیات که بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب دارد، فاصله گذاری و align کردن است. این دو ویژگی می توانند فرق بین یک طراحی لوگو شلوغ و گیج کننده با یک طراحی تمیز و با نظم باشند.

امیدوارم این مطلب براتون مفید واقع شده باشد، ممنون که همراهمون بودید.

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

۲ ديدگاه

  1. سپهر آبان ۲۰, ۱۳۹۷ در ۵:۱۴ ب.ظ - پاسخ دادن

    ممنونم
    از مطالبتون استفاده می کنم.

    • مدیریت سایت آبان ۲۰, ۱۳۹۷ در ۸:۳۸ ب.ظ - پاسخ دادن

      خواهش میکنم باعث افتخار ماست که کاربران وفاداری مثل شما داریم

ثبت ديدگاه