ابزار Gradiant در فتوشاپ

سلام دوستان و همراهان همیشگی استاد گرافیک

با  آموزش فتوشاپ درس بیستم و دوم مبحث کار با ابزار Gradiant در فتوشاپ در خدمت شما دوستان هستیم .

ابزار Gradient در فوتوشاپ ، یک گرافیک  به منظور ایجاد سایه می باشد که به وسیله ی ترکیب رنگها و انتخاب یک رنگ شروع کننده و یک رنگ پایان دهنده  ، می توانید در رنگها عمق ایجاد کنید و یا جذابیت بیشتری به رنگها ببخشید .

یکی از تکنیکهای جذاب فتوشاپ در رنگ آمیزی موضوعات مختلف استفاده از ترام رنگ در قالبی به نام گرادیانت رنگ هست و به شما این امکان رو میده که یک سطح رنگ که خودش از چندین رنگ ایجاد شده رو بوجود بیارید. برای شروع یک سند جدید در فتوشاپ ایجاد کنید. برای مثال اندازه ۵۰۰*۵۰۰ پیکسل. برای کار با ابزار Gradiant در فتوشاپ و ایجاد یک طیف رنگی ابزار Gradient رو از جعبه ابزار انتخاب کنید که آیکون آن به شکل ابزار Gradient است . کلید ابزار رو میتونیذ با کلید G از صفحه کلید هم فعال کنید. سعی کنید این کلیدهای میانبر رو به خاطر بسپارید چون سرعت کار شما خیلی بالاتر میره.

حالا در بخش تعیین رنگ (    ) برای خودتون دوتا رنگ انتخاب کنید ، من  از رنگ آبی با کد ۳۳۹۹ff و رنگ سفید با کد FFFFFF استفاده کردم.

حالا مکان نمای ماوس رو بر روی بوم سفید رنگی که ایجاد کردید ببرید و کلیک کنید (ولی کلیک رو رها نکنید) و بکشید به سمت مخالف . من نزدیک ضلع سمت چپ کلیک کردم و کمی بعد از ضلع سمت راست کلیک رو رها کردم و تصویر زیر برای من ایجاد شد.

ابزار Gradient در فتوشاپ

انواع گرادینت

در نوار ابزار گرادینت پنج آیکن وجود داره که میتونید با استفاده از اونها نوع گرادیانت رو مشخص کنید.

نوار ابزار گرادینت

به ترتیب از چپ به راست به صورت زیر هستن:

 گرادیانت خطی: یعنی همون گرادیانتی که در بالا ازش استفاده کردیم

گرادیانت شعاعی

گرادیانت زاویه ای

گرادیانت انعکاسی

گرادیانت الماسی

لوگو استاد گرافیک

محمد کریمی

به شما کمک میکنم تبدیل به یک گرافیست ثروتمند شوید

ثبت ديدگاه

آموزش های تخفیف دار جامع کورل دراو

آموزش برگه تقلب های کورل دراو ( به زودی )

قیمت اصلی محصول : 20/000 تومان